Povijest škole

Od osnutka u početnoj 2003./2004. školskoj godini kao Privatna jezično-informatička gimnazija "Svijet", danas poznatoj kao Privatna gimnazija i strukovna škola "Svijet", vođeni smo idejama osnivačice Marije Šarić o srednješkolskom periodu kao važnom životnom periodu u definiranju mladih osoba i kao jednim od boljih, opsežnije zapamćenih perioda. Učenicima pružati ugodnu školsku atmosferu u kojoj se osjećaju dobrodošlima ostvariti svoju intelektualnu slobodu i odgovornost, gdje sudjelujući u našoj školskoj zajednici mogu ostvariti svoje potencijale - neki su od sastojaka koji čine našu formulu uspješnom.

Predavanje i učenje procesi su pomoću kojih naši profesori omogućuju odgojno-obrazovni rast i razvoj učenika dobro ih poznavajući te uzimajući u obzir njihove snage i slabosti u radu, radeći iz svoje ljubavi prema svome pozivu. Trud koji ulaže naš profesorski kolektiv čini ga glavnim sastojkom formule.

Započeli smo s troje učenika u programu jezične gimnazije, tada smo se nalazili u Gundulićevoj ulici. Do danas među programe koje izvodimo dodali opću gimnaziju, u oba gimnazijska programa sve 4 školske godine predaje se informatika, web dizajnera i fizioterapeutskog tehničara.

Do danas promijenili prostor 5 puta, zbog povećanja broja učenika, slijedom toga i većeg prostora, te zbog traženja prostora prikladnog školskim potrebama - Gundulićeva, Teslina, Kačićeva, Maksimirska, a sada Vlaška 40. Do Trga bana Jelačića 3 minute hoda.

Kroz godine "kroz našu školu je prošlo" puno srednjoškolaca. Na kraju, nakon zadnjih provjera i zadnjih ulijevanja znanja, zadnjih zajedno proživljenih događaja nastavljaju s obrazovanjem i životom za koje smo ih pripremali - ravnateljica, profesori, pedagogica, razrednici, roditelji, i suradnjom samih učenika. A, na početku, dobro nam došli.